اخبار دانشگاه, پژوهش و فناوری, رویدادهای مهم, فعالیت های پژوهشی

حضور فعال مرکز علمی کاربردی کهریزک در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

مرکز آموزش علمی کاربردی کهریزک با رونمایی از 3 محصول پژوهشی در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش،فناوری و فن بازار حضوری فعال داشت.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش علمی کاربردی کهریزک، در نمایشگاه هفته پژوهش فناوری و فن بازار و از بین انجمن های علمی دانشجویی و بعد از گذراندن یک رقابت کشوری از سه دستاورد دانشگاه جامع علمی کاربردی کهریزک رونمایی شد.

دستاورد اول: پازل فیبر نوری کودکان اوتیسم با مولفه های نور و صدا که توسط سرکار خانم فاطمه السادات محمدی طراحی شده بود و دارای انواع نورپردازی و رنگ آمیزی همراه با اصوات مختلف، القای تجربه حسی مختلف برای کودکان مبتلا به اوتیسم  ابزار کمک آموزشی مناسب با عملکرد توانبخشی است.

دستاورد دوم: طراحی نرم افزار تقویت تلفیقی مهارت های شناختی، ادراکی و حسی-حرکتی ویژه کودکان عقب مانده ذهنی که توسط خانم زهرا نامورپور از همکاران آسایشگاه استان البرز و این دستاورد در راستای کمک به افزایش مهارت های شناختی، ادارکی و حسی – حرکتی کودکان عقب مانده ذهنی است.

دستاورد سوم: طراحی پازل توانبخشی شناختی، عصبی عضلانی یادیار (ویژه سالمندان) که توسط خانم سمیرا سنگی طراحی شده و کمک به بهبود کارآمدی ساز و کارهای شناختی و مغزی از طریق تمرین و یا آموزش هدفمند می باشد.

هدف اصلی این نمایشگاه که در هفته پژوهش برگزار می شود ارائه دستاوردهای محققان، پژوهشگران و فناوران و ارتقای قدرت رقابت، تجاری سازی فناوری و ایجاد ارتباط بین مراکز علمی و فناوری است.

مرکز علمی کاربردی کهریزک در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشمرکز علمی کاربردی کهریزک در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش

مرکز علمی کاربردی کهریزک در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *